wtorek, 15 czerwca 2010

Fotorelacja z wewnątrzDziś ciąg dalszy fotorelacji z pierwszych dokładnych oględzin  domu (stan na 16.05.2009), tym razem pokażę wnętrza.

W kuchni pierwotnie były 3 okna, w momencie zakupu - jedno duże z PVC, my powrócimy do stanu pierwotnego. Z kuchni jest także wejście (widoczne na zdjęciu) do sporej spiżarni . W prawym górnym rogu jest piec, prawie współczesny, postawimy w jego miejsce - tradycyjny piec kuchenny, opalany drewnem.
W miejscu pieca w pokoju "dużym" stał będzie kominek. 
Dwa pokoje na górze zostaną powiększone o przestrzeń za ścianami - strych? Nie wiem, jak określić te pomieszczenia, w każdym razie znajdowało się tam siano, dużo, dużo śmieci i aż strach pomyśleć, co jeszcze.

Kuchnia i pokoje
 

Sień, przez dawnych właścicieli, także została przedzielona ścianką, a schody zabudowano. My postanowiliśmy ściankę zlikwidować, a schody odsłonić.

Drzwi zewnętrzne, choć piękne, zostaną przeniesione przez nas do budynku gospodarczego. Stanie się tak dlatego, że zanim kupiliśmy ten dom - mieliśmy już kupione drzwi wejściowe (poddawane są teraz procesowi ratowania, będą gotowe za jakiś czas, na pewno pokażę). W miejscu tym zdradzę, że pasją moją i M. są przedmioty z duszą - stare, zniszczone,  nikomu niepotrzebne i często wyrzucane. Lubimy ratować je  od zapomnienia i niechybnej śmierci na wysypiskach, przywracać im dawną świetność.

Drzwi zewnętrzne
 
 
Drzwi wewnętrzne

Okno na świat

Schody

 Ściany

 Dach
 

 Strych


Wraz z domem, ku naszej radości, zakupiliśmy także meble, które mają dla nas szczególną wartość, ponieważ są w tym domu od dawna,  a na pewno od momentu, gdy po wojnie osiedlili się tu rodzice ludzi, od których kupiliśmy ten dom.11 komentarzy:

 1. Hm...żadna onomatopeja nie oddałaby naszych emocji po przyjrzeniu się tej relacji.
  Macie piękne wnętrza. Wygląda na to, że nie tylko te domowe.(Ale górnolotnie pojechaliśmy, nie ma co;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne są te mebelki zastane:), a drzwi..no coś pięknego, troche wysiłku opalania szlifowania.. i cierpliwości i będziecie mieć skarby:) Zapowiadają się wnętrza świetnie! Co zrobicie na strychu?

  OdpowiedzUsuń
 3. ale pięknie-zazdroszczę wszystkiego i przestrzeni i piętra i schodów( ja na strych po drabinie)i mebli-dom miał szczęście,że trafił na Was, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te drzwi to po prostu PEREŁKA! A i pozostałe starocie cudne:) mają duszę i to się liczy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ził - Wy to macie pisane ;) dziękuję ;)
  Aneta - na strychu/poddaszu będzie nasza sypialnia, gabinecik prywatny M., 3 niewielkie pokoje (2 dla dzieci przyszłych, 1 dla gości), a i jeszcze duża sień z niską sofą z poduchami i projektorem do wyświetlania filmów i innych takich. Z sieni zagospodarować chcę sobie jeszcze mały kącik na pracownię, myślę, że za schodami się zmieści, w razie potrzeby parawanem zasłonię :)Nad poddaszem będą jeszcze pomieszczenia strychowe na wszystkie mało potrzebne rzeczy!
  OLQA - bardzo dziękuję ;) Ale pocieszę Cię, że my teraz też po drabinie, schody niestety były w bardzo złym stanie i postanowiliśmy zrobić nowe, ale ze starego materiału :)
  amelia10 - miło mi, że Ci się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na stary dom ,to świetnie prezentuje się od wewnątrz:) Normalnie można się wprowadzać :) Sporo pewnie w nim tej pracy której nie widać jeszcze , ale ja już widzę go przez Was dopieszczonego - cudny!

  OdpowiedzUsuń
 7. może się Wam przyda ?
  http://www.izoluj.pl/PLIKI/ulotka2.pdf

  OdpowiedzUsuń
 8. E, no dobra, już nas udręczyłaś oczekiwaniem na ciąg dalszy. Może na więcej mąk jednak nie zasługujemy?!

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dech zapiera ! Cudowne miejsce...
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Sarenzir - pracy jest dużo więcej niż wówczas myśleliśmy ;) a i dziękuję za link.
  Ził - wszystko da się zrobić ;)
  MariaPar - dziękuję za miłe słowa i także pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podziwiam i zazdroszczę, ale tylko w pozytywnym wymiarze bo własnie jestem w takim etapie życia -poszukiwania swego miejsca, domu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń